Kablo Toplama Tamburu Nedir?

Kablo toplama tamburlarında enerji veya sinyal iletimini gerçekleştiren özel iletişim bilezikleri kullanılmaktadır.

Otomatik kablo toplama tamburu, enerji aktarımının gerçekleştirilebilmesi için özel dizayn edilmiş iletim bileziklerinden faydalanmaktadır. Bu iletim bilezikleri, hassasiyetlerine ve kullanılacak ortamlara göre değişkenlik göstermektedir. Hassasiyetlerine göre; enerji ve sinyal kabloları için gümüş ve bakır kontaklı olarak değişkenlik göstermektedir. Kullanılan ortamlara göre; açık ve kapalı tip iletim bileziği olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır.

Kullanılan Ortam Tipine Göre Önerilen İletim Bileziği:
İç ortamlarda kullanılan endüstriyel kablo makaraları için açık tip iletim bileziği önerilmektedir. Dış ortamlarda kullanılan endüstriyel kablo tamburları için ise kapalı tip iletim bileziği önerilmektedir.

Hassasiyetine Göre Önerilen İletim Bileziği:
Enerji iletimi için kullanılan endüstriyel kablo makaraları için açık tip iletim bileziği önermekteyiz. Sinyal iletimi için kullanılan endüstriyel kablo tamburları için ise kapalı tip iletim bileziği önermekteyiz.

Kilitleme mekanizması, kablo tamburları üzerine sarılı olan kablonun istenilen metrajda sabit kalabilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilen dil-tarak sisteminden oluşmaktadır. Kablo çekme işlemi esnasında istenilen metraja gelindiğinde dil, tarak üzerinde kilitleme işlemini gerçekleştirir. Tambur üzerindeki yük, dil-tarak sistemi tarafından karşılanarak operatöre aktarılmaz.

Kilitleme mekanizması otomatik olarak çalışan makinelerde kullanılmamaktadır. Bundan dolayı yalnızca manuel kullanım olan yerlerde kilit-tarak mekanizması önerilmektedir.

Kablo toplama tamburları, her türlü montaj tipi için uygun bir tasarıma sahiptir. Montaj türleri arasında sıklıkla tercih edilenler; zemin tipi, duvar tipi ve tavan tipi montaj çeşitleridir. Böylece montaj edilecek alana ve ihtiyaca göre alttan ya da üstten çıkış seçenekleri mevcuttur. Bazı modeller için kullanıcı, çıkış yönünü kendisi ayarlayabilmekte olup kullanıcının ayarlamasına müsaade edilmeyen kablo tamburları için çıkış yönü teklif aşamasında netleştirilmektedir.

kablo makarası, kablo makaraları, kablo tamburu, kablo tamburları, endüstriyel kablo makarası, enerji aktarım tamburu, enerji transfer tamburu, kablo toplama tamburu, yaylı kablo sarma tamburu, yaylı kablo sarma makarası, yay tahrikli kablo toplama tamburu, motorlu kablo sarma tamburu, yaylı kablo sarma makarası fiyatları, kablo sarma tamburu imalatçısı, kablo toplama tamburu üreticisi
 • Endüstriyel Tesisler ve Fabrikalar
 • Denizcilik ve Limanlar
 • Havacılık ve Havaalanları
 • Enerji İletimi ve Dağıtımı
 • Eğlence ve Prodüksiyon Sektörü (Sahne sistemleri)
 • Mobil Vinçler (Hiyap vs.)
 • Şarj Arabaları ve Raylı Sistemler
 • Cephe Asansörleri
 • Askeri Araçlar
 • Kızak-Kayıt Sistemli Makineler
 • Portal vinç kablo toplama tamburu…

EuroReels kablo tamburları kalitesini ve avantajlarını keşfedin. İşbirliği ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.